Czy postępujesz zgodnie z prawem - Zagadnienia prawne

porady prawne rybnik

Specjalizacje prawnicze

Prawnicy udzielają porad prawnych i zajmują się prowadzeniem spraw dla swoich klientów. Każdy prawnik ma swoją specjalizację w której jest specjalistą. I tak jedni prawnicy specjalizują się w prawie budowlanym, inni natomiast zajmują się p

Czy postępujesz zgodnie z prawem - Zagadnienia prawne porady prawne rybnik
rawem rodzinnym.

Z daną sprawą warto się wiec udać do prawnika, który ma doświadczenie w podobnych sprawach, zagwarantuje to nam przede wszystkim dobrą obsługę. Co do kosztów obsługi prawnej to dużo zależy od samej sprawy, ale samo napisanie pisma będzie kosztowało w granicach kilkuset złotych.


Radcowie prawni

Zawód radcy prawnego jest bardzo podobny do adwokata, jednak są pewne nieznaczne różnice. Aby zostać radcą prawnym trzeba ukończyć studia magisterskie z zakresu prawa. Niezbędnym jest posiadanie pełnych zdolności prawnych na terenie kraju.

Po zakończeniu studiów należy też złożyć aplikację radcowską, która trwa 3 lata i odbywa się w okręgowych izbach radców prawnych. Należy też zdać egzamin Państwowy w formie pisemnej. Radca prawny, który reprezentuje klienta w sądzie ma przywdziać togę, której wygląd został ustalony w 2000 roku. Jest to czarna toga z niebieskimi elementami.


Wikipedia o prawie cywilnym

Prawo cywilne (łac. ius civile) ? gałąź prawa obejmująca zespół norm prawnych regulujących stosunki między podmiotami prawa prywatnego, stanowiąca zarazem trzon prawa prywatnego.

Normy prawa cywilnego wyróżniają się spośród innych norm prawnych tym, że regulują stosunki między autonomicznymi podmiotami. Oznacza to, że nie występuje charakterystyczny dla prawa publicznego stosunek podporządkowania jednego podmiotu innemu podmiotowi. Ze stosunków cywilnoprawnych wynika zasada autonomiczności podmiotów, która oznacza, że samodzielnie kształtują one relacje między sobą1. Normy prawa cywilnego wyznaczają tylko ogólne granice autonomii podmiotów, uwzględniając interes powszechny.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cywilne