e matury i dostanie się na studia prawnicze. Dla wielu jest to moment kluczowy, bo po prostu nie będą mieli oni takiej możliwości. Kolejna istotna rzecz po dostaniu się na studia to wybór odpowiedniej uczelni. Każda uczelnia ma swoją renomę. Warto wybrać tą uczelnię, która ma renomę największą. Wreszcie – same studia. Bardzo trudno się na nich utrzymać. Po studiach robi się aplikację, która jest bardzo zaawansowanym egzaminem wstępnym. Trzeba się do niej w ogromny sposób przygotować!
O polskim prawie słów kilka
Polskie prawo przez wielu specjalistów wskazywane jest jako mające wiele minusów, niosące ze sobą szereg negatywnych skutków w postaci źle napisanych ustaw. Nasze prawo ma oczywiście sporo plusów i nie jest tak, że wszystko trzeba krytykować. Trzeba przyznać, że mamy w Polsce wybitnych specjalistów od prawa. Osoby, które zajmują się swoją pracą w sposób bardzo odpowiedzialny i rzetelny, często działając także pozytywnie na lokalne społeczności, biorąc udział w wielu różnego rodzaju imprezach i tak dalej. Wszystko to sprawia, że polskie prawo jest nade wszystko skomplikowane, co zresztą pokazują niezależne analizy ekspertów z całego świata.
Prawo na przestrzeni lat
Zmiana prawa na przestrzeni lat jest zauważalna. Prawo powstawało w starożytnym Rzymie, gdzie zawód prawnika był bardzo szanowany i elitarny. Na przestrzeni wieków niewiele się zmieniało. Prawnicy mieli możliwość kształtowania oblicza właściwie każdego z krajów dając przy okazji szansę na rozwój społeczny i gospodarczy. W ostatnich dziesięcioleciach w naszym regionie świata, widoczna jest szczególnie zmiana prawa po upadku komunizmu w roku 1989. Upadek komunizmu w Polsce czy upadek muru berlińskiego były wydarzeniami przełomowymi, które zmieniły bieg historii w tej części świata. Każdy miał możliwość realnego wpływu na sytuację, a prawnicy zastanawiali się jak zmienić w Polsce prawo żeby było ono dostosowane do warunków globalnego świata i całej Europy zachodniej.